Dáme brčko? Nedáme!

5. 6. 2018

Máte rádi letní odpočinek třeba v křesílku se svým oblíbeným drinkem? A dáváte si k němu brčko?

Když vysrknete poslední zbytky nápoje, tak si sklenici zpravidla ponecháte pro další použití a brčko nejspíš putuje do odpadu. Přidá se tak na hromadu 36,4 miliardy jiných brček, která se každoročně v zemích EU použijí … a vyhodí.

Tu obrovskou hromadu zbytečného plastového odpadu přes nadcházející léto můžeme trochu zmenšit. Zkusme naše drinky necucat, ale pořádně pít a svým hostitelům zdvořile, ale jasně říci: Nedám brčko!

Věřte nebo ne, od třetího koktejlu už vám ani nepřijde, že ve sklenici něco chybí :-).

A aby to šlo lépe, připravili jsme motivační soutěž – Nedám brčko!

Pravidla jsou jednoduchá:

  • Připravte si svůj letní drink bez brčka
  • Drink vyfoťte a nasdílejte na svém profilu na sociálních sítích  s hashtagem #nedambrcko. Když připíšete svůj komentář a kolikrát jste toto léto nedali brčko, budeme jen rádi, ale pokud se vám nechce psát, tak fotka postačí. Příspěvek musí být samozřejmě veřejný (budeme rádi, když dáte like našemu profilu resp. si náš profil přidáte mezi sledované – naše profily jsou na těchto sítích: Facebook, Twitter, Instagram, YouTube).
  • Drinků bez brčka můžete do soutěže nominovat kolik chcete.

Pamatujeme i na ty,  kteří nemají profil na sociálních sítích, mohou využít našeho webového formuláře, kam lze fotku nahrát. Největší konzervativci pak mohou fotku poslat mailem na nedambrcko@koniklec.cz.

Fotky postujte, nahrávejte nebo posílejte do půlnoci 31. července 2018. Následně vybereme autora nejnápaditějšího snímku (a komentáře) a ten od nás obdrží suroviny na přípravu bezva letních nápojů – mátový a samozřejmě konopný sirup z produkce oblíbené moštárny. Oba samozřejmě v biokvalitě.

Pojďte si nadcházející léto opravdu užít i bez zbytečného plastu!

Tým Agentury Koniklec

 

Soutěžní formulář pro nepříznivce sociálních sítí  (vyžaduje přihlášení ke Google účtu)

 

Pro vaší inspiraci přinášíme pár videoreceptů na jednoduché letní drinky bez brčka. Budou přibývat postupně, slibujeme vám nejméně jeden týdně.

Jahodovo banánové smoothie

Piña colada

 

Bloody Mary

 

Aperol Spritz

 

Okurková limonáda

Nepropásněte další drinky – odebírejte novinky z našeho YouTube kanálu!