O nás

Agentura Koniklec, o.  p.  s.  je obecně prospěšnou společností, která byla zapsána do rejstříku o. p. s. 7. ledna 2014. Vznikla transformací ze stejnojmenného občanského sdružení sdružení založeného 24. 3. 1992. Tato transformace proběhla podle zákona 68/2013 Sb., o změně právní formy občanského sdružení na obecně prospěšnou společnost.

Posláním organizace je i nadále uskutečňování projektů v oblasti ochrany životního prostředí,  urdžitelného rozvoje na místní a regionální úrovni, poskytování informací veřejnosti a provádění veřejné osvěty a poradenství v oblasti udržitelného rozvoje, ochrany přírody a krajiny a životního prostředí.

Agentura Koniklec obdržela v minulosti Cenu ministra životního prostředí ČR (1996), cenu japonské nadace „The Sasakawa Peace Foundation“ O nejlepší ekologické projekty roku (1997), Ceny Britské rady za projekt místních Agend 21 v Českém krasu a Ceny Ford Motor Company na obnovu životního prostředí a kulturního dědictví (2001). V roce 2002 obdržela spolu se Správou CHKO Český kras 3. cenu v soutěži pro veřejnou správu „O lidech s lidmi“ za společný projekt strategického plánování udržitelného rozvoje v širším regionu Českého krasu.

V čele Agentury Koniklec, o. p. s. stojí ředitel, který je zároveň statutárním zástupcem.  Správním orgánem společnosti je tříčlenná správní rada, kontrolním orgánem je dozorčí rada.

Agentura Koniklec má v současné době 4 stálé pracovníky a řadu dlouhodobých externích spolupracovníků. Agentura Koniklec velmi úzce spolupracuje s ostatními nestátními neziskovými organizacemi, například s Týmovou iniciativou pro místní udržitelný rozvoj, Mladými ochránci přírody, Sdružením BEZK, Ekocentrem Koniklec a pražskými ekoporadnami.

V minulosti se AK výrazně profilovala zejména projektem Sněm dětí České republiky pro životní prostředí a vzdělávací kampaní pro talentovanou mládež „Živly“, projekty Celostátní informační servis ke Dni Země, Informační systémy o životním prostředí a dalšími. V letech 1994 – 2000 provozovala AK prodejnu a později e-shop s největší kolekcí literatury zaměřené specificky na ekologickou výchovu.

Kromě toho se AK podílela na přípravě řady koncepčních materiálů v oblasti ekologické výchovy a osvěty a vždy úzce spolupracovala s Ministerstvem životního prostředí. AK se výrazně etablovala také v oblasti ediční a publikační činnosti, a to vydáváním periodických a neperiodických publikací a tvorbou multimédií a televizních filmů.

 

Kde nás najdete

Naše společnost sídlí od svého založení (založení právního předchůdce) v roce 1992 ve zvýšeném přízemí nově rekonstruovaného činžovního domu na pražském Žižkově, v rohu ulice Chelčického č. p. 1130.

Kudy k nám

Městskou dopravou na zastávku Olšanské náměstí (tramvaje 2, 5, 9, 15 a 26; autobusy 136 a 175) a odtud cca. 250 metrů pěšky.

Upozorňujeme, že ulice Chelčického spadá do zóny placeného stání a parkování před domem je povoleno pouze rezidentům s parkovací kartou. Parkovat je možné nedaleko – v části ulice Chelčického přilehlé k hotelu Olšanka. Parkování zde je zpoplatněno  (parkovací automaty).

GPS souřadnice

N50o 4′ 59.16″ / E14o 27′ 19.28″

 

Mapa

Mapa zobrazuje cestu z tramvajové zastávky Olšanské náměstí.

Zastihnete nás zpravidla každý pracovní den v odpoledních hodinách. K dispozici jsme po předchozí dohodě.

Mapa do mobilu