Zábava i poučení v informačním stánku Geoparku Joachima Barranda

25. 5. 2014

Informační stánek Geoparku Joachima Barranda byl otevřen dne 24. května 2014 v areálu Lomů Mořina u příležitosti Evropského dne chráněných území. Za celý den jej navzdory nepříznivé předpovědi počasí  navštívilo na dvě stovky zájemců, kteří zde hledali  informace z geoparku, tipy na výlety a další turistické možnosti, zejména pro rodiny s dětmi. Právě pro rodiny a školy je nově připraveno pět návštěvnických tras a také související pracovní listy, které vznikly díky podpoře Středočeského kraje jako výsledek projektu Barrandien (nejen) dětem.

Mimořádný zájem vzbudily zcela nové propagační materiály geoparku – sada pohlednic a sada magnetek na lednici. Ty si však zájemci nemohli odnést jen tak, nemohli si je ani koupit. Jedinou možností jejich získání bylo úspěšně absolvovat jeden ze tří znalostních kvízů, které byly pro návštěvníky stánku připraveny. Zatímco si dospělí návštěvníci  lámali hlavu třeba s otázkou jaký že je to ten nejvyšší vrch Českého krasu či kolik vápence se těží v Lomech Mořina, děti se statečně potýkaly se záludnými otázkami dětského kvízu. Obdivovatelé krásných zákoutí geoparku dali přednost poznávacímu fotokvízu.

Pro návštěvníky jsme měli i další taháky – ať to byla virtuální naučná ministezka v okolí stánku nebo třeba příležitostné razítko geoparku. Se zájmem se setkaly i geologická a turistiká mapa a další starší informační materiály.

/// slider – galerie ///

Výsledky dospěláckého znalostního kvízu

Výsledky dětského znalostního kvízu