Stezkami Barrandienu – průvodce na cesty

30. 7. 2017

Pod všemi vyšlapanými stezkami, kudy vedou naše výlety, je ukrytý dlouhý příběh. Příběh Barrandienu, který se začal psát už v období mladších starohor. Je starý asi miliardu let. Mezi jeho řádky je vepsáno něco, co není možné zrakem ani zdaleka obsáhnout. Vzal na sebe podobu kraje plného bizarních skalních útvarů, stěn a jeskyní, bezpočtu stinných roklin i slunečných pahorků, lesů i luk, vodních toků a nakonec také lomů a dalších výtvorů lidské činnosti posledního století …

Těmito slovy začíná nejnovější průvodce Stezkami Barrandienu, který je od poloviny dubna dostupný v šestnácti místech Geoparku Joachima Barranda. Poměrně útlá vázaná  knížečka provede návštěvníka dvanácti pečlivě vybranými trasami Geoparku Joachima Barranda. Trasy do knížky jsme pečlivě vybírali tak, abychom se pokud možno vyhnuli “zaručeným šlágrům” a místům, která pro návaly turistů často poněkud ztrácí svůj půvab. Naše trasy vás provedou malebnými zákoutími krásné přírody, ale tím to zdaleka nekončí.

Na svých cestách si můžete knížku patřičně vyzdobit šestnácti razítky, která jsou na trasách rozeseta  – najdete je ve vybraných muzeích, restauracích, penzionech a podobně.

Jejich úplný seznam je na Hrací kartě (strana 72 průvodce) a samozřejmě jej přinášíme i zde:

Kde získat tištěného průvodce?

Tištěného průvodce Vám rádi zašleme. Knížečka jako taková je k dispozici zdarma, ale požádáme Vás o úhradu poštovného a balného (částka okolo 40,- Kč na niž k zásilce přibalíme fakturu). Omezené množství je k mání také na místech s razítky (do vyčerpání zásob).

Kde získat elektronického průvodce?

Průvodce v elektronické podobě si můžete stáhnout ZDE (PDF soubor velikosti cca. 70 MB). Abyste měli průvodce kompletního, stáhněte si i obálku ZDE (PDF soubor velikosti cca. 2 MB).

Napište nám

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své zážitky nebo třeba i fotografie z výletů do geoparku. Náš mail je info@koniklec.cz.

Přejeme krásné zážitky na cestách!

Upozornění:  E-mailová adresa putovani@gpjb.cz, která je uvedena v publikaci, již není platná. Pro případnou komunikaci s námi použijte adresu info@koniklec.cz. Tištěný náklad publikace je bohužel rozebrán a výtisk již nemůžeme poskytnout.

Průvodce si také můžete prolistovat přímo zde: