Slavíme Světový den životního prostředí

5. 6. 2017

Na 5. června 2017 připadá Světový den životního prostředí.
Letošním mottem svátku je heslo “Spojovat lidi s přírodou”. Je to výzva všem, aby nezanedbávali kontakt s přírodou, pobývali v ní, hledali zde nové prožitky a lépe jí poznali.
Od dnešního dne si také připomínáme 25. výročí založení Agentury Koniklec. V roce 1992 vznikla naše společnost z ochranářské skupinky dětí a dospělých, kteří svůj čas naplňovali právě poznáváním a ochranou přírody.

Každý asi vnímá pojem příroda po svém. Stejně osobní může být vnímání životního prostředí. Každý má také jiné představy o svém pobývání v krajině, lese, v horách, u rybníků a řek. Nikdo z nás, bez ohledu na životní styl, by si ale neměl upírat přímý kontakt s přírodním prostředím. A je jedno, kde si tu svojí přírodu najde:  za posledním panelákem sídliště nebo uprostřed pralesa. Pěkné je  najít místa, se kterými nás spojí osobní pouto. Ty pak chceme lépe poznat, prozkoumat a snad i chránit před všemožnými hrozbami.
Přejeme vám všem hodně nových dobrodružství ve velké či malé divočině na  vašich letních cestách.

A přidáváme malé zpestření: Pomozte nám hledat zajímavé příklady naučných stezek s prvky internetového obsahu či rozšířené reality.