Rekordní návštěvnost Info/akčního stánku Barrandien

27. 5. 2018

Dne 26. května jsme otevřeli již pátý Info/akční stánek Barrandienu. Ten byl tradičně umístěn v areálu Lomů Mořina na trase akce, kterou pořádala Správa CHKO Český kras u příležitosti Evropského dne chráněných území.

Stánek byl tentokrát strategicky umístěn u vchodu do štol, jejichž prohlídku mohli návštěvníci absolvovat. Pro velké i malé návštěvníky stánku jsme měli připraveny vědomostní kvízy, soutěže a hry se zaměřením na geologii, paleontologii a území východní části Geoparku Barrandien.

Vědomostní kvíz se zaměřil na známá i méně známá místa východní části Geoparku Barrandien. Otázky nebyly vždy úplně jednoduché a zcela správně zodpovězených kvízů byla přibližně jedna třetina. Abychom o možnost předvést své znalosti neochudili nejmladší návštěvníky stánku, připravili jsme pro ně dětskou podobu kvízu.

Zejména pro ty, kteří se nechtěli “trápit” otázkami vědomostního kvízu byly určeny dvě fotografické vědomostní soutěže – Poznej místo Barrandien z nadhledu. U té první bylo úkolem poznat osm známých i méně známých míst východní části Geoparku Barrandien. Druhá soutěž byla zaměřena na poznávání míst z ptačí perspektivy. Mnoho návštěvníků se na vlastní kůži přesvědčilo, že poznat i notoricky známé místo vyfocené z letadla není vždy úplně snadné.

Zejména pro mladší návštěníky stánku byla určena herní část, kde mohli nechat průchod své fantazii a barevně ztvárnit obyvatele pravěkých moří v Paleoomalovánkách. Inspirací jim byly předlohy z profesionálně provedených rekonstrukcí, s nimiž se na stánku mohli seznámit. Překvapilo nás, že tato část stánku zdaleka neoslovila jen děti, ale pastelek se chopili i mnozí dospěláci.

Snadný nebyl ani “sportovní” úkol Nakrm trilobita. Strefit se míčkem do poměrně malého otvoru v desce s velikým zpodobněním trilobita vyžadovalo poměrně velké soustředění a koordinaci pohybů.

S mimořádným zájmem dětí i dospělých se setkala novinka Kameniště. Prostor, v němž si kdokoliv mohl najít zkamenělinu a tu si následně odnést byl obležen od rána do odpoledne. Pokud návštěvník svůj objev za pomoci doprovodných informačních tabulek správně určil, získal další odměnu.

Trilobitcoin

 

Na stánku jsme měli připravenu pestrou paletu informačních a propagačních materiálů – pohledy, pexesa, mapy,  trička, knížky o naučných stezkách ve Středočeském kraji, Průvodce Stezkami Barrandienu, propagační předměty ze západní části Geoparku Barrandien a také vstupenky do Ekocentra Orlov. Všechny tyto předměty mohli návštěvníci získat za speciální měnu – Trilobitcoiny, které mohli získat pouze a jen jako ocenění jejich výsledků v našich hrách a soutěžích.

Stánek navštívilo odhadem 600 účastníků cesty za Hagenem. Tento počet je za pět let pořádání stánku rekordní. Na stánku jsme mimo jiné rozdali zbývající náklad tištěný náklad dětského putovního sešitu Cesta do Barrandienu i naší publikace Stezkami Barrandienu. Ta by měla mít koncem roku 2018 pokračování a ti návštěvníci Info/akčního stánku, kteří se o ní zajímali si jí mohou rezervovat v našem předobjednávkovém formuláři.

 

Bezprostřední návštěvnické ohlasy

  • Bylo nám u vás moc fajn, hlavně dětem se líbilo hledání zkamenělin. (rodina se dvěma dětmi)
  • U těch leteckých snímků jsem musel zapojit představivost na maximum.  (pán z manželského páru)
  • Syn by tu u omalovánek klidně strávil celý den, ale musíme jít dál … (maminka se synem)
  • Váš průvodce je moc pěkný, určitě si podle něj uděláme nějaký výlet a rádi bychom získali i jeho pokračování. (starší manželé)

 

Jak to na info/akčním stánku vypadalo si prohlédněte v naší malé fotogalerii.

Tip: Prohlédněte si všechny fotky v našem fotoskladu


Středočeský kraj
Geovycházky a průvodce na území Středočeského kraje podpořil Středočeský kraj.
Hlavní město Praha
Geovycházky a průvodce na území Prahy podpořilo Hlavní město Praha.

Agentura Koniklec, o. p. s. je partnerem Geoparku Barrandien

Děkujeme Správě CHKO Český kras za možnost umístit stánek na trase Českým krasem za Hagenem, spolku Hagen za poskytnutí zázemí na místě, Ekocentru Orlov za poskytnutí některých odměn pro návštěvníky,  Štěpánu Rakovi za poskytnutí materiálů pro kameniště a řadě dalších.