Průvodce klimaticky odolným, šetrným a zdravým bydlením

27. 2. 2021

Elektronickou publikaci publikaci z ediční řady #KlimaNaDoma jsme vydali na konci roku 2020. Jejím autorem mladý architekt Libor Kodl a v devíti kapitolách představuje základy přizpůsobení budov očekávaným dopadům změny klimatu.

Jak si poradit s vlnami veder a výkyvy teplot? Jak může dům v zimě hřát a v létě chladit? Je důležité, aby zdi dýchaly?. Jak  si poradit se suchem nebo snížit energetickou náročnost budov a přitom si zachovat pohodlí i zdravé prostředí uvnitř? Na tyto otázky odpoví „začátečníkům“ čtivě psaný text bohatě ilustrovaný autorskými skicami. Autor se také dotýká některých mýtů o odolnosti budov, které se bohužel promítají i do přístupu úřadů a do stavební legislativy.

Knížka je určena jak těm, kteří se na budování obydlí teprve chystají, tak i těm, kteří jej chtějí vylepšit.  Řadě budoucích problémů je totiž možné nejlépe předejít správným návrhem domu a jeho umístění, část je možné udělat i dodatečně. Poslouží i pro základní orientaci v klimaticky odolném stavení pro komerční investory i veřejnou správu.

Publikace je k dispozici zdarma, pouze v elektronické podobě. Použití je volné pod podmínkou uvedení zdroje.

Publikaci ve formátu PDF si můžete stáhnout zde.