Přivítejte jaro procházkou v pražské přírodě

20. 3. 2018

Dnes přesně v 17 hodin a 15 minut začíná astronomické jaro. Probouzející se příroda a přibývající sluneční paprsky brzy začnou lákat na vycházky do přírody. Neseďte doma a naplánujte si jarní procházku. Pro inspiraci si přijďte třeba na naše nedávno spuštěné stránky www.prazskestezky.cz. Najdete zde podrobný popis 15 naučných stezek na území Prahy. Jejich celková délka dosahuje 70 kilometrů a je na nich okolo 150 zastavení.

 

 

Na jaře tak můžete začít objevovat třeba pozůstatky dávného keltského osídlení na Keltské stezce v Praze 4, obdivovat monumentální skalní útvary s nádhernou jarní květenou v Prokopském údolí nebo se jen tak projít po hrázích Milíčovských rybníků. Vypravte se do přírody i s dětmi a dopřejte jim netradiční zábavu třeba u herních prvků na stezce v Modřanské rokli nebo spojte procházku po stezce s návštěvou Botanické zahrady.

Internetové stránky pražských stezek vám poskytnou spoustu inspirace pro fajn jaro. A co víc, pokud při výletu nestihnete vstřebat všechny poznatky, které jsou na informačních panelech, můžete se k nim na webu kdykoli vrátit.

Jsme rádi, že můžeme Pražanům i návštěvníkům města nabídnout podrobné informace o pražských stezkách na webu. Důležité je ale především vyrazit ven do přírody! Přejeme všem příjemné, inspirativní a užitečně strávené chvíle  na místech, jaká byste možná v Praze ani nehledali.

 

A samozřejmě krásné jaro!

 

 


Nová podoba webových stránek prazskestezky.cz vznikla na základě původního projektu ZČ HB EVANS a díky laskavé podpoře Hlavního města Prahy. Velký dík za vznik nové podoby stránek patří Mgr. Hance Klonfarové, která věnovala novému webu spoustu trpělivé práce.