Přednáška o památných a významných stromech Prahy

28. 3. 2018

Dne 22. března 2018 proběhla ve Skleněném paláci v Praze 6 přednáška nazvaná „Vydejte se za pražskými stromy“. Více než šesti desítkám účastníků představil dendrolog Aleš Rudl pozoruhodné velikány hlavního města Prahy, ze kterých na nás „dýchne historie“.

Na závěr přednášky byla slavnostně představena nově vydaná publikace Vycházky za pražskými stromy nejen pro seniory.

Kniha přináší soubor 8 vycházek, které návštěvníky zavedou za majestátními stromy města či dalšími velikány zasluhující si naši pozornost.

Připravené vycházky jsou určeny pro všechny milovníky přírody a zájemce zavedou k význačným stromům nesoucí důležitá poselství,“ řekl autor knihy Aleš Rudl.

„Trasy vycházek jsme navrhovali tak, aby byly dobře dostupné městskou hromadnou dopravou, délku a obtížnost jsme volili s ohledem na to, aby trasy bez problému zvládli i senioři. Vycházky jsou samozřejmě vhodné i pro rodiny s dětmi i další zájemce.“, uvedl k obsahu knížky ředitel Agentury Koniklec, o. p. s. Mirek Lupač.

Setkání, kterého se zúčastnilo více než 60 zájemců a vydaná publikace jsou prvními výstupy projektu Agentury Koniklec, o. p. s. Vycházky za pražskými stromy pro seniory, který podpořilo dotací Hlavní město Praha. Setkání se uskutečnilo s podporou radního pro životní prostředí Prahy 6 pana Romana Mejstříka.

Součástí projektu jsou i navazující vycházky, z nichž první se uskuteční 12. dubna 2018.

 

Prohlédněte si celý záznam přednášky

 

Několik fotografií ze setkání

Galerie autora publikace – zde si můžete prohlédnout více fotografií ze setkání

 

 Setkání a představení publikace se uskutečnilo za podpory radního MČ Praha 6 Romana Mejstříka.

Akce byla součástí projektu Vycházky za pražskými stromy pro seniory podpořeného Hlavním městem Prahou.

Hlavní město Prahy