Nový článek a letní akce k významným stromům

1. 7. 2014

Databáze významných stromů spolupracujícího webu www.prazskestromy.cz se od vyhlášení soutěže na její doplnění významně rozrostla.

Pražským stromům jakož i jednomu  z klíčových výstupů jednoho z našich projektů věnoval obsáhlý článek časopis NIKA.  Článek rozhodně doporučujeme k přečtení.

Článek o významných stromech z časopisu NIKA 5/2014

 

Letní akce k významným stromům

16. srpna 2014 – Stromojízda Opatov – Braník

V sobotu 16. srpna 2014 se při mistrovství ČR ve stromolezení  uskuteční cyklojízda po památných a významných stromech Prahy. Součástí projížďky budou i komentované prohlídky zajímavých dřevin na trase.

Během jízdy metropolí na kole můžete potkat dřeviny, které jsou nápadné svým vzrůstem, věkem či jsou opředeny nevšední historií. Výbornou příležitost k seznámení s některými z nich nabízí srpnová stromojízda.

Projížďka vhodná pro dospělé i rodiny s dětmi odstartuje třetí srpnovou sobotu v 9h od stanice metra C Opatov. Pohodová trasa povede například malebným Kunratickým lesem i méně známým Zátišským údolím na Praze 4. Dílčími cíli jízdy budou významné a památné stromy Prahy. Během krátkých zastavení u pozoruhodných velikánů si k nim budete moci  vyslechnout zajímavé historické souvislosti. Cyklisté se také dozvědí nové poznatky v oboru péče o dřeviny – arboristice.

Zakončením zhruba 14 km jízdy bude dějiště 14. ročníku mistrovství ČR ve stromolezení, které bude celý den probíhat v Braníku u řeky Vltavy. Stromolezecký šampionát zahrnující pět disciplín testuje závodníkovy profesionální schopnosti a bezpečné manévrování v koruně stromu. Soutěžní klání doplní i další pestrý program.

Pojďte společně odhalit původ monumentálních sekvojovců, prohlédněte si dub, který byl podle pověsti vysazen v 9. století či se projeďte alejí u které se vám zatají dech.

Sraz je 16. srpna 2014, v 9:00 hodin u stanice metra Opatov.

Jste srdečně zváni.

Více informací o stromojízdě naleznete na www.prazskestromy.cz

18. – 19. srpna 2014Národní arboristická konference Strom pro život, život pro strom“]Podrobnosti o akci zde

18. září 2014 se koná v Modleticích Seminář o alejích“](podrobnosti připravujeme)
Přejeme všem návštěvníkům našich webových stránek krásné léto a klid ve stínu významných stromů

Stáhněte si leták ke Stromojízdě