Návštěvnické trasy v Geoparku Joachima Barranda

30. 6. 2013

V létě 2013 dokončila Agentura Koniklec projekt na podporu šetrné turistiky v území Geoparku Joachima Barranda.  Jedním z výsledků tohoto projektu je 6 atraktivních tras, které jsme pro návštěvníky vytyčili. Trasy vedou jak známými tak i téměř neznámými zákoutími geoparku. Zcela záměrně jsme je neznačili přímo v terénu, abyste nebyli rušeni dalšími tabulemi, kterých je v území již tak více než dost.  Návštěvníci mohou spoléhat na mapu nebo i jen na svůj vlastní orientační smysl. Pro ty, kteří se raději spolehnou na techniku jsme připravili i trasové soubory do navigací.

 

Přijměte naše pozvání třeba na objevnou cestu z Všeradic do Litně. Na ní navštívíte muzeum slavné všeradické rodačky Magdaleny Dobromily Rettigové a můžete i ochutnat speciality vařené podle jejích receptů. Čeká vás zajímavá expozice hornin v přírodě i pátrání po nenápadných jeskyních, kterých je na trase několik. Vystoupáte na nejvyšší bod Českého krasu – Vrch Bacín a můžete na sebe nechat dýchnout dávnou minulost doby bronzové a starší doby železné na nedalekém prastarém obětišti. U vrchu Mramor se pak rozhlédnete po vzácných orchidejích a cestu můžete zakončit v Litni pokloněním se památce jediného žáka Joachima Barranda profesora Otomara Pravoslava Nováka.

Tato i další trasy jsou podrobně popsány na webové stránce Geoparku Joachima Barranda a také ve skládačce Vítejte v Geoparku. Nezapomínejte prosím, že část tras vede chráněnou přírodou!

Prohlédněte si všechny trasy

Stáhněte si …

Skládačka Vítejte v Geoparku Joachima Barranda

 


Návštěvnické trasy vznikly jako součást projektu Podpora šetrné turistiky na území Geoparku Joachima Barranda, který podpořila Nadace OKD