Minikvíz ke Světovému dni životního prostředí

5. 6. 2014

Dne 5. června si připomínáme Světový den životního prostředí. Agentura Koniklec se ochranou životního prostředí zabývá už 22 let. U příležitosti dnešního svátku jsme připravili malý znalostní kvíz.  Otázek je jen pět, ale nejsou nijak jednoduché nebo to mohou být chytáky. Navíc nejsou žádné možnosti z nichž je možno vybírat :-(. Rozhodně nespoléhejte na první vyhledaný odkaz z Google!

Pokud odpovíte všechny otázky správně, vhodíme vaší odpověď do virtuálního osudí a provedeme korektní a férovou losovačku :-). Jméno vítěze odhalíme do 16. června 2014 a již 10. června zveřejníme na tomto místě správné odpovědi.

O co se hraje?

Vylosovaný vítěz obdrží lahev vína z bioprodukce vinařství Michlovský, v případě, že půjde o dospělce. Mladší vítěz dostane náhradní cenu v podobě bio a fairtrade dobrůtek. K výhře přibalíme ještě sadu pohlednic a magnetek Geoparku Joachima Barranda.

Jak se zúčastnit?

Odpovědi na kvízové otázky pošlete do pondělí, 9. června 2014 do 20.00 hodin na e-mailovou adresu agentura@koniklec.cz. Připište prosím své jméno a věk a nejlépe také telefonický kontakt.

Přejeme mnoho úspěchů při hledání odpovědí!

Lhůta pro zaslání odpovědí již vypršela. Všem, kteří se zúčastnili děkujeme za zájem. Správné odpovědi si můžete ověřit zde

Kvízové otázky

Otázka č. 1:

Od kterého roku si připomínáme 5. červen jako Světový den životního prostředí?

Otázka č. 2:

V České republice se nachází celkem 4 národní parky. Krkonošský národní park, Národní park Podyjí, Národní park Šumava a Národní park České Švýcarsko. Seřaďte tyto parky podle data jejich vyhlášení – od nejstaršího po nejmladší. Pozor, rozhoduje přesné datum.

Otázka č. 3:

V současné době se hovoří o vzniku pátého národního parku na území ČR. O jaké území se jedná?

Otázka č. 4:

Který z živočichů zvláště chráněných zákony ČR je největší?

Otázka č. 5:

V České republice je vyhlášeno více než 5700 památných stromů a jejich skupin. Jedná se o stromy a skupiny chráněné zákonem. Prvních 5 stromů s veřejně známým datem vyhlášení bylo vyhlášeno v roce 1968. O jaké dva druhy dřevin se jednalo?

 

Stáhnout kvízové otázky ve formátu MS Word