Soubor map pražských památných a významných stromů

26. 2. 2020

Ve spolupráci s webem Pražské stromy jsme vydali unikátní mapový soubor – pět aktualizovaných tištěných map památných a významných stromů v hlavním městě.

Území Prahy je rozděleno na 4 části, samostatně je popsáno centrum města.

Mapy souboru mají v rozloženém stavu formát A1, část centrum je pak ve formátu A3. Mapy zobrazují na dvě stovky památných stromů Prahy a dále též přes stovku stromů významných, tedy takových, které jsou spojeny s nějakou historickou událostí nebo slavnou osobností.

Mapa může posloužit jako námět pro plánování výletů do pražské přírody. Její nespornou výhodou je, že zachycuje památné a významné stromy na celém území hlavního města.

Vydejte se třeba k památnému dubu, který jste mohli vidět v pohádkovém filmu Třetí princ, poznejte strom, v jehož stínu vedli své státnické rozhovory Antonín Švehla s prezidentem Masarykem, zavítejte k hrušni, jejíž plody ochutnával spisovatel Jan Neruda nebo si užijte vůni květů některé z lip vysazených u příležitosti vzniku samostatné Československé republiky.  

Mapa obsahuje také základní prvky turistické vrstvy, které jsou, včetně samotného základu, potlačeny tak, aby výrazně vyniklo hlavní téma mapy. Díky rozdělení území města do čtyř částí, jsou mapy zpracovány v podrobném měřítku  1: 20 000 resp 1:22 000 část centrum.

Mapový soubor si u nás mohou zájemci po předchozí dohodě na e-mailu info@koniklec.cz vyzvednout vyzvednout a část nákladu nabídneme informačním střediskům městských částí, pražským ekocentrům a také  informačnímu centru Klubu českých turistů.

Mapa poslouží nejen obyvatelům nebo návštěvníkům Prahy, ale je možné jí využít i jako pomůcku při nejrůznějších výukových programech. Když už jsme u nich – jeden z nich jsme vytvořili ve spolupráci Ekocentrem Koniklec. Najdete jej zde https://koniklec.cz/vyukovy-program-muj-strom-a-jeho-pribeh/.

Prohlédněte si mapy v plné velikosti