#KlimaNaDoma

22. 4. 2020

Trápí vás letní vedra? Je vaše spotřeba energií vyšší, než byste chtěli? Trpí vaše zahrada suchem? Nebo ve vás každý déšť vyvolává představu vody ve sklepě?

Pokud ano, zažíváte důsledky změny klimatu. A ruku na srdce, možná k ní také přispíváte.

Téma změny klimatu je jednou z největších výzev současnosti. Ne nadarmo se proto stalo i tématem letošního svátku Den Země, který letos vstupuje do jubilejního padesátého ročníku.


U příležitosti Dne Země spouštíme novou službu KlimaNaDoma určenou jak jednotlivcům, tak i malým místním komunitám. Na jednom místě   je tak  ucelený soubor rad, pomoci, nápadů a chytrých řešení jak zmírnit dopady změny klimatu na každodenní život.

Na sociálních sítích najdete vše, co s KlimaNaDoma souvisí pod hashtagem #KlimaNaDoma. Pro snazší vyhledání na našich webovkách jsme připravili malou zkratku www.klimanadoma.cz. Službu snadno poznáte podle loga se symbolem domečku.

Motto služby je “Klima na doma: Chytře a jedním tahem”.

 

 

 

KlimaNaDoma je služba pro ohleduplné, šetrné, zdravé, komfortní a odolné obydlí. Co vám nabízí?

Měření 

Základem pro nalezení každého řešení, je detailní pojmenování problému. Jak moc se projevují vedra ve vašem obydlí a jak rychle se projeví? Jsou na tom všechny části obydlí stejně? To vše se dá snadno změřit. KlimaNaDoma nabízí jak soubor postupů pro změření základních hodnot – teploty, vzduchu, povrchů a vlhkosti vzduchu v domácích podmínkách. Samozřejmostí je i možnost zapůjčení některých měřících přístrojů, které zrovna nemusíte mít doma.

Prozkoumejte své obydlí a změřte hodnoty uvnitř i venku – postupy a zapůjčení měřičů nabízíme zde

Zdravé domácí mikroklima

Kvalita domácího mikroklimatu je klíčová pro zdravé bydlení, kvalitní odpočinek a dlouhodobou spokojenost. Větráte dostatečně často? Umíte správně topit? Nemáte příliš suchý či naopak vlhký vzduch? Nepobýváte v příliš hlučném prostředí? Máte správné osvětlení? KlimaNaDoma vám pomůže vylepšit vnitřní prostředí vašeho obydlí. Snadno a přehledně.

Vylepšete vnitřní prostředí místa, kde žijete. Jak na to se dozvíte zde

Seznamte se s tématy zdravého prostředí v domácnostech v našich odborných článcích zde

Přijměte odpovědnost

Na změně klimatu se podílíme  všichni svojí spotřebou. A každý můžeme svým maličkým dílem přispět k tomu, aby náš vliv na změnu klimatu byl co nejnižší. “Snižte svojí spotřebu vody, energií i  dalších zdrojů. Hledejte chytrá řešení, podporujte lokální zdroje a cirkulární hospodářství.  Skvělé je, že nás to nemusí nic stát a nemusí se snížit ani váš komfort. Postupy, jak snížit spotřebu vody a energií jsme důkladně ověřili a ty, které mají smysl v KlimaNaDoma je zpřístupňujeme všem. Kromě dobrého pocitu můžete ušetřit  rodinný rozpočet.

Snižte svojí spotřebu vody a energií. Snadno, zdarma či levně a bez ztráty komfortu. Jak na to se dozvíte zde

 

Inspirujte se

Neplýtvejte svým úsilím při vymýšlení již vymyšleného. Jak se říká, nemá smysl vynalézat kolo nebo objevovat Ameriku. Spoustu vychytávek pro úpravy obydlí a jeho okolí již někdo vymyslel a stačí se jen rozhlédnout. My to děláme, takže vy už nemusíte! Nejzajímavější nápady jsme shrnuli do našeho katalogu vychytávek, které si v KlimaNaDoma můžete prolistovat. Třeba vás něco zaujme a pustíte se do úpravy svého obydlí. Pro Pražany jsme připravili také mapku míst, podle které se mohou vypravit přímo na místo a podívat se, jak taková vychytávka vypadá v reálném provedení. Katalog vychytávek i mapku pravidelně aktualizujeme.

Inspirujte se v katalogu vychytávek pro lepší obydlí i jeho okolí zde

 

Upravte své obydlí

Je možné, že vaše obydlí bude vyžadovat technické úpravy. Než se obrátíte na odborníky, zkuste si s KlimaNaDoma udělat alespoň základní představu o tom, co je možné udělat, zda a jaký to má smysl a kolik to přibližně bude stát. U úprav obydlí totiž více než kdy jindy platí známé přísloví Dvakrát měř … . Pro zjištění, co je možné udělat má KlimaNaDoma jednoduchý model. Zkuste ho – provedená úprava vám bude sloužit dlouho a určitě chcete, aby byla ku prospěchu a ne jen pro zlost – zvláště, když do ní investujete nezanedbatelnou částku z rodinného rozpočtu. No a ti, co si neradi hrají, ale rádi si počtou, určitě ocení naší e-publikaci.

Vyzkoušejte si možné nejčastější úpravy obydlí na našem interaktivním modelu zde

 

Sledujte nás

Nemusíte být žádní špióni. KlimaNaDoma najdete hlavně na sociální síti Facebook na profilu Agentury Koniklec (ale i jiných), postačí vždy použít hashtag #KlimaNaDoma a na webové zkratce www.klimanadoma.cz .

Službu budeme rozšiřovat a rádi vás budeme o rozšířeních informovat. Postačí, když nám zanecháte váš e-mail. Abychom vaší mailovou schránku nezahlcovali (ostatně i odeslání e-mailu vyprodukuje emise CO2), slibujeme, že informace o novinkách budeme rozesílat nejvýše 1x za měsíc a e-mail nebude obsahovat žádné přílohy.

Dejte o službě vědět svým přátelům

Budeme rádi, když se o KlimaNaDoma dozvědí i vaši známí. Udělá nám radost, když jim tento článek, video nebo facebookový post budete sdílet.

 

Přejeme všem krásný jubilejní Den Země a pojďme na klima chytře a jedním tahem!

 

 

 

#KlimaNaDoma podpořilo Ministerstvo životního prostředí. Obsah nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.