Kalendáře AK

23. 12. 2020

Fotografický kalendář Agentury Koniklec vydáváme od roku 2014. Postupem času se stal tradiční a milou pozorností pro nejbližší spolupracovníky a přátele Agentury Koniklec. Zde se můžete podívat na všechna jeho vydání.

Náš tip: Přidejte si fotky aktuálního kalendáře na plochu počítače. Návod najdete zde

Jubilejní kalendář 2022

Náš kalendář pro  rok 2022 jsme pojali jako malé poděkování těm, kteří s námi za uplynulých 30 let ušli kousek společné cesty. I proto je letošní kalendář složen z fotografií, jejichž autory jsou právě někteří z našich spolupracovníků. Snímky doplňují krásné básně další z našich spolupracovnic paní Jitky Osičky. Když si texty necháte rozeznít pod fotkami jako doprovod, třeba se vám příběhy 12 měsíců spojí dohromady jako výpověď o tom, co je pro nás v Agentuře Koniklec důležité. A pokud vám nevisí na zdi, můžete si ho prolistovat alespoň zde.

Klima na doma 2021

Kalendář vypráví příběh lidských obydlí v proměnách času i klimatu. Klima utváří životní prostor člověka odnepaměti. Adaptace člověka na proměnlivé klima je dlouhodobý proces probíhající od vzniku lidského druhu. Pronikání lidí do všech koutů Země s sebou neslo nutnost stavět tak, aby se dalo žít prakticky všude.  Každé obydlí má své zvláštní klima vnější i klima vnitřní, své klima na doma…

Příběhy Barrandienu 2020

Třetí “barrandienovský” kalendář byl ve znamení krátkých, ale krásných příběhů míst v Barrandienu. Každé místo má svůj příběh a ti, kteří si kalendář pověsili na stěnu, mohli příběhy méně známých míst Barrandienu každý měsíc prožívat.

Lípy 2019

V roce 2018 jsme přispěli k oslavám 100. výročí české státnosti vydáním dvou publikací o českém národním stromu – lípě a byli jsme spolupořadateli fotografické soutěže Lípa – náš národní strom. Kalendář pro rok 2019 krásu lip připomínal i v době, kdy vzpomínky na výročí začaly překrývat další události.

Pražské cesty a stezky 2018

V roce 2017 jsme podrobně prozkoumali a nafotili 15 naučných stezek na území Prahy a zcela přepracovali stránky www.prazskestezky.cz, které pražské naučné stezky představují. Vybrat nejhezčí fotografie z obrovského množství materiálu nebylo vůbec snadné. Jak se to podařilo, se můžete přesvědčit v kalendáři pro rok 2018.

Krásy Krasu 2017

Druhý ročník soutěže Krásy Krasu pořádaný v roce 2016 přinesl mnoho dalších krásných snímků Českého krasu, o které jsme se nemohli nepodělit.

Krajina 2016

V tomto kalendáři jsme se rozhlédli po české krajině a vybrali ty pohledy na ní, které se nám líbily nejvíce

Pražské stromy 2015

Kalendář představuje některé pražské památné a významné stromy a byl upoutávkou na sérii projektů zaměřených tuto tématiku.

Krásy Krasu 2014

Známá i méně známá zákoutí Českého krasu tak, jak jej zachytily objektivy fotoaparátů účastníků fotografické soutěže Krásy Krasu, kterou jsme pořádali v roce 2013.