Informační stánek Geoparku Joachima Barranda

31. 5. 2016

28. května 2016 jsme v areálu Lomů Mořina otevřeli již tradiční Informační stánek kandidátského Geoparku Joachima Barranda. Na tomto informačním stanovišti jsme zahájili sezonu akcí geoparku pro širokou veřejnost v roce 2016.

Několik stovek návštěvníků se vydalo na tradiční trasu Českým krasem za Hagenem, kterou pořádala Správa CHKO Český kras. Pro ty, kteří se se u stánku zastavili, byly připraveny vědomostní kvízy, doplňovačky a fotokvízy, kterými si návštěvníci mohli prověřit své znalosti území Barrandienu. Zvláštní oblibu si získal kvíz Geopark z nadhledu, v němž bylo úkolem poznat známá místa vyfotografovaná z ptačí perspektivy.

Velkému zájmu návštěvníků se těšily mapy, pohlednice, magnetky na lednici a zejména pak putovní sešit Cesta do Barrandienu, který byl na stánku zájemcům k dispozici. Tato výpravná knížka určená zejména rodinám s dětmi a její dva hrdinové – koník Jáchym a trilobit Lobík – provedou  malé i větší návštěvníky historií i přítomností geoparku a jeho nejzajímavějšími místy. Pokud  vlatník sešitu vyřeší kvízy či splní úkoly, které v něm najde, může získat samolepky, kterými si svůj putovní sešit vyzdobí.

  1. květnem byla zahájena fotosoutěž Krásy Českého krasu 2016 určená všem, kdo rádi zachycují přírodní, architektonické a kulturní pozoruhodnosti objektivem fotoaparátu. Z vybraných snímků fotosoutěže vznikne koncem roku reprezentační kalendář Krásy Krasu 2017, který bude mimo jiné zdobit obydlí vítězů fotosoutěže.

Pro ty, kteří nestihli návštěvu informačního stánku, je v území geoparku otevřeno 7 míst, kde mohou získat jak putovní sešit, tak po splnění úkolu i doplňkové samolepky. Přehled těchto míst je uveden na stránce http://barrandien.cz/putovani.

Zájemci o fotosoutěž najdou vyhlášení a termíny na stránce http://barrandien.cz/fotosoutez

O dalších akcích se můžete dočíst v sekci aktualit na webovkách http://barrandien.cz a nebo na facebookovém profilu geoparku https://www.facebook.com/geopark.joachimabarranda.

 

 

 

Informační stánek a všechny akce v geoparku jsme pro vás připravili díky laskavé podpoře Středočeského kraje a Ministerstva životního prostředí.