Informační stánek Geoparku Joachima Barranda 2017

15. 3. 2017

Nenechte si ujít návštěvu informačního stánku Geoparku Joachima Barranda, který tak jako každým rokem, najdete v sobotu 20. května 2017 v areálu Lomů Mořina.

Informační stánek  otevřeme u příležitosti Evropského dne chráněných území dříve známého jako Den parků na akci, kterou tradičně pořádá Správa Chráněné krajinné oblasti Český kras ve spolupráci s místními spolky a firmami, které nabízejí návštěvníkům Českého krasu nejrůznější zajímavosti a atrakce.

Návštěvníci informačního stánku si budou moci ověřit své vědomosti o území Českého krasu ve znalostních kvízech ty máme připraveny jak pro děti tak i pro dospělé.

Ti, kterým otázky nesednou budou moci zkusit svojí představivost ve vědomostní soutěži “Barrandien z nadhledu“. Poznáte známá místa i z ptačí perspektivy? Věřte, že to není vůbec jednoduché! Pokud se však raději držíte na zemi, můžete zkusit náš fotokvíz Poznej místo..

Zejména pro menší děti máme připraveny hry a soutěže. Můžete si s námi třeba zahrát pexeso nebo nakrmit trilobita.

Za každý kvíz a každou soutěž získáte stánkové “peníze” – trilobitcoiny, které si budete moct vyměnit za drobné odměny. Kromě pohlednic a magnetek na lednici můžete získat naše knížky průvodců pro děti i dospělé, Barrandienské pexeso nebo třeba tričko Geoparku.

Na informačním stánku se nás můžete zeptat na novou síť takzvaných hotspotů Geoparku Joachima Barranda, kterých je v celém území už 16 a budou přibývat.

S hostpoty bezprostředně souvisí i naše nejnovější publikace Stezkami Barrandienu, se kterou se můžete seznámit. Věříme, že se vám bude líbit tak, jako se líbí nám i dalším, kteří jí již mají a že i v budoucnu na ní budou podobné ohlasy jako je tento:

Průvodce mě velmi zaujal svým originálním řešením, koncepčním zpracováním a zejména poutavostí a přehledností zpracování.  I přes úspornou formu textu jsou zde výborně charakterizována zajímavá místa a přírodní objekty. Velmi oceňuji vyváženost textu a výběr míst zahrnující nejen přírodní zajímavosti, ale také historické a kulturní objekty. Sympaticky vybrané trasy a jejich průběh tak umožní širokému spektru návštěvníků se osobně seznámit s klenoty, které Geopark J.B. nabízí.  Jako geolog se samozřejmě zaměřuji na geologii a ta je zpracována srozumitelně a pochopitelně i pro laika.

Na stánku budeme mít i náš  Putovní sešit. Dva průvodci – koník a trilobit v něm ukážou zejména dětem krásy i tajemství půvabné krajiny Českého krasu.

Průvodce na cesty i Putovní sešit si můžete nejenom prohlédnout, ale samozřejmě je i získat. Jsou neprodejné, takže jedinou možností jak k nim přijít je vyměnit je za trilobitcoiny ze soutěží a kvízů.

V Českém krasu se nachází spousta krásných míst a řada návštěvníků je zachycuje objektivy svých fotoaparátů. I proto jsme v loňském roce uspořádali druhý ročník fotosoutěže Krásy krasu. Vybrané soutěžní snímky byly v únoru tohoto roku vystaveny v Městské knihovně v Berouně. Pro ty z vás, kteří výstavu nestihli je návštěva stánku další příležitostí se na ně podívat.

 

Na stánek chystáme i další překvapení, ale to si už necháme na sobotu 20. května. Moc se na vás těšíme.