Hledáme zajímavé e-stezky

5. 6. 2017

Známým způsobem, jak přivést lidi do přírody a přinést jim poučení či zážitek, jsou naučné stezky.

V posledních letech se na řadě míst setkáváme s tabulemi, na kterých jsou vytištěny pro někoho tajuplné grafické kódy.Jedná se o stezky, které nás zavedou nejen do lesa, ale také na internet či jinam do virtuální reality, pokud jsme tedy vybaveni nějakým tím moderním chytrým telefonem nebo tabletem.

 

Agentura Koniklec je součástí výzkumného týmu (spolu s Masarykovou univerzitou a spolkem BEZK), který zkoumá význam a užitečnost takových prvků na naučných stezkách. Pro naší práci potřebujeme hodně příkladů. Proto prosíme, pomozte nám je sbírat. Najdete-li na svých letních cestách stezku či jednotlivý panel, tabulku nebo jiný mobiliář opatřený kódem, zkuste ho prosím zdokumentovat.
Na místě postačí tabuli či tabulku vyfotit, případně se rovnou podívat na nabízený internetový odkaz. Doma pak doplňte do velmi stručného dotazníku  základní údaje o místě a napište pár slov o svých dojmech. Informace nám pošlete spolu s fotkou na adresu agentura@koniklec.cz.

Na konci léta z našich terénních pomocníků vylosujeme výherce, který dostane pěknou cenu.

Abyste viděli, že toho po vás nechceme mnoho, přinášíme malý příkladPokud neumíte udělat snímek obrazovky svého mobilního telefonu, postačí přidat detailní fotku QR kódu nebo připsat webovou adresu, na níž QR kód vede.