Informační stánek Geoparku Joachima Barranda

 /  Informační stánek Geoparku Joachima Barranda

Informační stánek Geoparku Joachima Barranda

David Kunssberger31. Květen, 2016

28. května 2016 jsme v areálu Lomů Mořina otevřeli již tradiční Informační stánek kandidátského Geoparku Joachima Barranda. Na tomto informačním stanovišti jsme zahájili sezonu akcí geoparku pro širokou veřejnost v roce 2016.

Několik stovek návštěvníků se vydalo na tradiční trasu Českým krasem za Hagenem, kterou pořádala Správa CHKO Český kras. Pro ty, kteří se se u stánku zastavili, byly připraveny vědomostní kvízy, doplňovačky a fotokvízy, kterými si návštěvníci mohli prověřit své znalosti území Barrandienu. Zvláštní oblibu si získal kvíz Geopark z nadhledu, v němž bylo úkolem poznat známá místa vyfotografovaná z ptačí perspektivy.

Velkému zájmu návštěvníků se těšily mapy, pohlednice, magnetky na lednici a zejména pak putovní sešit Cesta do Barrandienu, který byl na stánku zájemcům k dispozici. Tato výpravná knížka určená zejména rodinám s dětmi a její dva hrdinové – koník Jáchym a trilobit Lobík – provedou  malé i větší návštěvníky historií i přítomností geoparku a jeho nejzajímavějšími místy. Pokud  vlatník sešitu vyřeší kvízy či splní úkoly, které v něm najde, může získat samolepky, kterými si svůj putovní sešit vyzdobí.

  1. květnem byla zahájena fotosoutěž Krásy Českého krasu 2016 určená všem, kdo rádi zachycují přírodní, architektonické a kulturní pozoruhodnosti objektivem fotoaparátu. Z vybraných snímků fotosoutěže vznikne koncem roku reprezentační kalendář Krásy Krasu 2017, který bude mimo jiné zdobit obydlí vítězů fotosoutěže.

Pro ty, kteří nestihli návštěvu informačního stánku, je v území geoparku otevřeno 7 míst, kde mohou získat jak putovní sešit, tak po splnění úkolu i doplňkové samolepky. Přehled těchto míst je uveden na stránce http://barrandien.cz/putovani.

Zájemci o fotosoutěž najdou vyhlášení a termíny na stránce http://barrandien.cz/fotosoutez

O dalších akcích se můžete dočíst v sekci aktualit na webovkách http://barrandien.cz a nebo na facebookovém profilu geoparku https://www.facebook.com/geopark.joachimabarranda.

 

 

 

Informační stánek a všechny akce v geoparku jsme pro vás připravili díky laskavé podpoře Středočeského kraje a Ministerstva životního prostředí.

logo_stcmzp_logo

O nás

Agentura Koniklec, o. p. s.

Chelčického 1130/12, 130 00 Praha 3

P. O. Box 24, 130 11 Praha 3

telefon: 775 732 193

e-mail: agentura@koniklec.cz

Naše výroční zprávy

původní web AK os.koniklec.cz

GPS: N50o 4' 59.16" / E14o 27' 19.28"

MHD: zast. Olšanské náměstí (mapa)

Registrace

IČ: 45768170

DIČ: CZ45768170, neplátce DPH

bankovní spojení: ČSOB, a.s.,

číslo účtu: 571 321 / 0300 (hlavní účet)

zápis ve veřejném rejstříku: O 1322

živnostenské listy: Živnostenský odbor ÚMČ Praha 3, ŽO/1795 – 1978/95/R

Naši sponzoři

Děkujeme všem sponzorům, kteří nám pomáhají realizovat naše projekty.
Přehled těch nejvýznamnějších naleznete zde.

AK na sociálních sítích

Profil AK na Facebooku

Profil AK na Twitteru

YouTube kanál Agentury Koniklec