Informační stánek Geoparku Joachima Barranda 2017

 /  Informační stánek Geoparku Joachima Barranda 2017

Informační stánek Geoparku Joachima Barranda 2017

adminAK-DK25g615. Březen, 2017

Nenechte si ujít návštěvu informačního stánku Geoparku Joachima Barranda, který tak jako každým rokem, najdete v sobotu 20. května 2017 v areálu Lomů Mořina.

Informační stánek  otevřeme u příležitosti Evropského dne chráněných území dříve známého jako Den parků na akci, kterou tradičně pořádá Správa Chráněné krajinné oblasti Český kras ve spolupráci s místními spolky a firmami, které nabízejí návštěvníkům Českého krasu nejrůznější zajímavosti a atrakce.

Návštěvníci informačního stánku si budou moci ověřit své vědomosti o území Českého krasu ve znalostních kvízech ty máme připraveny jak pro děti tak i pro dospělé.

Ti, kterým otázky nesednou budou moci zkusit svojí představivost ve vědomostní soutěži „Barrandien z nadhledu„. Poznáte známá místa i z ptačí perspektivy? Věřte, že to není vůbec jednoduché! Pokud se však raději držíte na zemi, můžete zkusit náš fotokvíz Poznej místo..

Zejména pro menší děti máme připraveny hry a soutěže. Můžete si s námi třeba zahrát pexeso nebo nakrmit trilobita.

Za každý kvíz a každou soutěž získáte stánkové „peníze“ – trilobitcoiny, které si budete moct vyměnit za drobné odměny. Kromě pohlednic a magnetek na lednici můžete získat naše knížky průvodců pro děti i dospělé, Barrandienské pexeso nebo třeba tričko Geoparku.

Na informačním stánku se nás můžete zeptat na novou síť takzvaných hotspotů Geoparku Joachima Barranda, kterých je v celém území už 16 a budou přibývat.

S hostpoty bezprostředně souvisí i naše nejnovější publikace Stezkami Barrandienu, se kterou se můžete seznámit. Věříme, že se vám bude líbit tak, jako se líbí nám i dalším, kteří jí již mají a že i v budoucnu na ní budou podobné ohlasy jako je tento:

Průvodce mě velmi zaujal svým originálním řešením, koncepčním zpracováním a zejména poutavostí a přehledností zpracování.  I přes úspornou formu textu jsou zde výborně charakterizována zajímavá místa a přírodní objekty. Velmi oceňuji vyváženost textu a výběr míst zahrnující nejen přírodní zajímavosti, ale také historické a kulturní objekty. Sympaticky vybrané trasy a jejich průběh tak umožní širokému spektru návštěvníků se osobně seznámit s klenoty, které Geopark J.B. nabízí.  Jako geolog se samozřejmě zaměřuji na geologii a ta je zpracována srozumitelně a pochopitelně i pro laika.

Na stánku budeme mít i náš  Putovní sešit. Dva průvodci – koník a trilobit v něm ukážou zejména dětem krásy i tajemství půvabné krajiny Českého krasu.

Průvodce na cesty i Putovní sešit si můžete nejenom prohlédnout, ale samozřejmě je i získat. Jsou neprodejné, takže jedinou možností jak k nim přijít je vyměnit je za trilobitcoiny ze soutěží a kvízů.

V Českém krasu se nachází spousta krásných míst a řada návštěvníků je zachycuje objektivy svých fotoaparátů. I proto jsme v loňském roce uspořádali druhý ročník fotosoutěže Krásy krasu. Vybrané soutěžní snímky byly v únoru tohoto roku vystaveny v Městské knihovně v Berouně. Pro ty z vás, kteří výstavu nestihli je návštěva stánku další příležitostí se na ně podívat.

 

Na stánek chystáme i další překvapení, ale to si už necháme na sobotu 20. května. Moc se na vás těšíme.

 

O nás

Agentura Koniklec, o. p. s.

Chelčického 1130/12, 130 00 Praha 3

P. O. Box 24, 130 11 Praha 3

telefon: 775 732 193

e-mail: agentura@koniklec.cz

Naše výroční zprávy

původní web AK os.koniklec.cz

GPS: N50o 4' 59.16" / E14o 27' 19.28"

MHD: zast. Olšanské náměstí (mapa)

Registrace

IČ: 45768170

DIČ: CZ45768170, neplátce DPH

bankovní spojení: ČSOB, a.s.,

číslo účtu: 571 321 / 0300 (hlavní účet)

zápis ve veřejném rejstříku: O 1322

živnostenské listy: Živnostenský odbor ÚMČ Praha 3, ŽO/1795 – 1978/95/R

Naši sponzoři

Děkujeme všem sponzorům, kteří nám pomáhají realizovat naše projekty.
Přehled těch nejvýznamnějších naleznete zde.

AK na sociálních sítích

Profil AK na Facebooku

Profil AK na Twitteru

YouTube kanál Agentury Koniklec